Jazyky

Tahiti

Tahiti 6 a souvislé zobrazení

Byla vydána nová verze programu LightComp Tahiti 6.0.23 pro přístup k systémům správy dokumentů. V nové verzi je mimo jiné nový způsob zobrazení dokumentů. Nový pohled umožňuje souvislé zobrazení všech běžných dokumentových typů bez nutnosti klikání myší a přecházení mezi jednotlivými stránkami.

Náhled Tahiti 6

Změny verzi 6.x

Verze 6.0.80.362 - 24.3.2016

  • Oprava: Uprava prenaseni kopirovanych identifikatoru tazenim ve stromu dokumentu (3462)

Verze 6.0.79.360 - 23.3.2016

  • Nově: Logovaní jména stanice (3484)

Registrace bez regxpcom.exe

Nová utilita GenDatFiles umožňuje bezproblémové provedení aktualizací starších verzí Tahiti. Použití regxpcom.exe je při aktualizacích problematické. Nové instalační programy by měli používat GenDatFiles.

TahitiServer - První kroky II

Tahiti Server je novou komponentou, která umožňuje automatizované zpracování dokumentů (např. v MS Word, vložení dat z databáze, skriptu a následný převod do PDF). Tato komponenta je dostupná od verze 5.1.3.x. Tento článek představuje novinky verze 5.1.4.3

Konfigurace

Konfigurace serveru byla rozšířena tak, že její součástí je nastavení uživatelů pro administraci serveru. Ukázka celého konfiguračního souboru:

TahitiServer - První kroky

Tahiti Server je novou komponentou, která umožňuje automatizované zpracování dokumentů (např. v MS Word, vložení dat z databáze, skriptu a následný převod do PDF). Tato komponenta je dostupná od verze 5.1.3.x. Je možné ji spustit samostatně jako aplikaci nebo formou systémové služby.

Skenování pomocí síťových zařízení Xerox WorkCenter

Tahiti řady 5.1.x (od verze 5.1.0.0) umožňuje automatický import souborů naskenovaných na zažízeních Xerox WorkCenter. Importované soubory je možno přímo načíst nebo dále zpracovat a vytěžit z nich data (rozpoznání čárových kódů, transformace apod.).

Konfigurace

Konfigurace je uložena v souboru XeroxImport.xml v uživatelském profilu. Ukázka souboru pro čtení naskenovaných dat ze sdíleného adresáře:

Logo v dopisech

Verze 5.0.5.3. přináší změnu COM rozhraní tak, aby bylo možno při zpracování dopisů přistupovat k odpovídajícím objektům v Tahiti.

Cíl: Pokud je v dokumentu nastaven atribut Tahiti.TPKG.Logo=1 mělo by být v dopisu viditelné logo, obráceně pokud je nastaven Tahiti.TPKG.Logo=0 nebo atribut není přítomen nemělo by být vidět. Otázkou nyní je, jak se ze skriptu fill.vbs (zpracování dopisu) dostat k dalším objektům.

Dopisy a převod do PDF

Od verze 5.0.5.2 je možno zajistit, aby dokument editovaný v MS Office (Word, Excel) byl automaticky převeden do PDF. Pro tuto funkci je nutné mít nainstalován Microsoft Office 2007 s příslušným pluginem.

Profily v Tahiti 5.0.5

Ve verzi 5.0.5 došlo k přepracování profilů. Cílů bylo několik - tím primárním bylo zjednodušení uživatelského rozhraní a možnost snadného přepínání mezi pracovními režimy. Při prvním spuštění této verze dojde k zobrazení uvítací obrazovky s možností výběru profilu.

Syndikovat obsah