Jazyky

Technická sekce

Registrace bez regxpcom.exe

Nová utilita GenDatFiles umožňuje bezproblémové provedení aktualizací starších verzí Tahiti. Použití regxpcom.exe je při aktualizacích problematické. Nové instalační programy by měli používat GenDatFiles.

eDoklady Skenování - Instalace (Podrobně)

Program eDoklady Skenování je k dispozici jako MSI balíček. Po jeho instalaci je nutné program aktivovat. Cílem aktivace je nahrát do určeného místa na disku soubor s licenčním klíčem. Soubor (license.key) s licenčním klíčem se hledá postupně v těchto umístěních:

Demonstrační server (Java) pro upload naskenovaných stránek

Pro vyzkoušení uploadu naskenovaných stránek můžete použít jednoduchou webovou aplikaci, která ukládá přijaté dokumenty na disk. Aplikaci si můžete stáhnout zde: tahitiuploader.war.

Skenování pro webové služby

Naskenované dokumenty je možné přenést na server pomocí pomocí protokolu HTTP. Dokumenty jsou vkládány jako jedna dávka obsahující všechny dokumenty, jejich stránky a atributy.

Přenos si můžete vyzkoušet s testovacím serverem vytvořeným v Javě: http://www.lightcomp.cz/tahiti-skenovani-upload-java

Data jsou přenášena v jedné MULTIPART zprávě složené ze dvou částí obsahující příkaz a data dávky.

Možnosti exportu a uložení naskenované dávky na disk

Program poskytuje několik možností uložení naskenovaných dat na disk.

  • uložení jednotlivého dokumentu
  • uložení celé dávky, tj. všech dokumentů současně

Tento článek ukazuje možnosti exportu celé dávky. Dávku je možno exportovat z kontextového menu (pravé tlačítko myši) v okně Identifikace dokumentů nebo ve správci dávek (viz. obrázek).

TahitiServer - První kroky II

Tahiti Server je novou komponentou, která umožňuje automatizované zpracování dokumentů (např. v MS Word, vložení dat z databáze, skriptu a následný převod do PDF). Tato komponenta je dostupná od verze 5.1.3.x. Tento článek představuje novinky verze 5.1.4.3

Konfigurace

Konfigurace serveru byla rozšířena tak, že její součástí je nastavení uživatelů pro administraci serveru. Ukázka celého konfiguračního souboru:

TahitiServer - První kroky

Tahiti Server je novou komponentou, která umožňuje automatizované zpracování dokumentů (např. v MS Word, vložení dat z databáze, skriptu a následný převod do PDF). Tato komponenta je dostupná od verze 5.1.3.x. Je možné ji spustit samostatně jako aplikaci nebo formou systémové služby.

Skenování pomocí síťových zařízení Xerox WorkCenter

Tahiti řady 5.1.x (od verze 5.1.0.0) umožňuje automatický import souborů naskenovaných na zažízeních Xerox WorkCenter. Importované soubory je možno přímo načíst nebo dále zpracovat a vytěžit z nich data (rozpoznání čárových kódů, transformace apod.).

Konfigurace

Konfigurace je uložena v souboru XeroxImport.xml v uživatelském profilu. Ukázka souboru pro čtení naskenovaných dat ze sdíleného adresáře:

Logo v dopisech

Verze 5.0.5.3. přináší změnu COM rozhraní tak, aby bylo možno při zpracování dopisů přistupovat k odpovídajícím objektům v Tahiti.

Cíl: Pokud je v dokumentu nastaven atribut Tahiti.TPKG.Logo=1 mělo by být v dopisu viditelné logo, obráceně pokud je nastaven Tahiti.TPKG.Logo=0 nebo atribut není přítomen nemělo by být vidět. Otázkou nyní je, jak se ze skriptu fill.vbs (zpracování dopisu) dostat k dalším objektům.

Dopisy a převod do PDF

Od verze 5.0.5.2 je možno zajistit, aby dokument editovaný v MS Office (Word, Excel) byl automaticky převeden do PDF. Pro tuto funkci je nutné mít nainstalován Microsoft Office 2007 s příslušným pluginem.

Syndikovat obsah