Jazyky

Registrace bez regxpcom.exe

Nová utilita GenDatFiles umožňuje bezproblémové provedení aktualizací starších verzí Tahiti. Použití regxpcom.exe je při aktualizacích problematické. Nové instalační programy by měli používat GenDatFiles.

Regxpcom

Pro správnou instalaci Tahiti je nutné vytvořit v adresáři components soubory compreg.dat a xpti.dat. Tyto soubory obsahují informace o jednotlivých komponentách a rozhraních. Soubory jsou standardně vytvářeny pomocí regxpcom.exe. Spuštěním tohoto souboru v adresáři instalace dojde k automatické registraci všech komponent dostupných v adresáři components. V tomto případě je využíván samoregistrační mechanizmus, který každá komponenta obsahuje.

Regxpcom.exe nelze bezpečně použít při přeinstalovávání verzí přes sebe (ať již pomocí instalačního programu nebo Invoker). Vzhledem k tomu, že některý z běžících procesů - Tahiti nebo MS Office - může blokovat odstranění původních souborů, tak přesun nových souborů na místo proběhne až po restartu počítače. V této situaci však nemůže proběhnout samoregistrační kód nově instalované verze.

GenDatFiles

Od verze 5.5.15 je k dispozici pomocná utilita, která v sobě obsahuje již předpřipravené soubory compreg.dat a xpti.dat. Utilitu lze volat dvěma způsoby: bez parametrů a s uvedením cílové cesty. V případě spuštění bez parametrů je ve stejném adresáři jako je spouštěný soubor vytvořen adresář components a do něj jsou uloženy oba soubory. V případě volání s parametrem, je tento parametr cesta v níž bude vytvořen adresář components.